Country, folk, bluegrass


Lýdia Novotná

Lýdia Novotná - pesničkárkaLýdia Novotná, rod. Potočková - bola líderkou niekdajšej folkovej skupiny Šiesty (ne)zmysel, ktorá fungovala v rokoch 1999 až 2004, najskôr ako dievčenské trio, s ktorým natočila aj vlastné CD. V skupine Lýdia písala hudbu aj texty pesničiek a samozrejme spievala a hrala na gitare. Kapela skončila v čase keď sa Lýdii narodil syn Kubko a kedy sa Lýdia začala naplno venovať rodičovským povinnostiam. Kubo má v súčasnosti už 12 rokov a pribudla k nemu aj štvorročná dcérka Lea. Po rokoch však Lýdia začína opäť tvoriť nové pesničky - opäť s úžasnými textami a prevedením, hoci o poznanie vyzretejšie - ako je aj ona sama. :)

Čítať celý článok...
 
Ľubomír Konečný

Ľubomír Konečný je slovenský folkový spevákĽubomír Konečný je slovenský folkový spevák, textár a pesničkár. Pochádza z Hrnčiaroviec nad Parnou. V roku 1999 bol spoluzakladateľom skupiny LPS. Svoje prvé piesne komponoval práve pre túto skupinu, ktorej členom je dodnes. V roku 2014 začal svoju sólovú dráhu. Ako sólový spevák si získal svoje publikum hlavne koncertami v kluboch a na festivaloch. Jeho hudbu poznajú nielen poslucháči folku a country ale aj ľudia, ktorí si zamilovali pop-rockovú hudbu. V krehkých textoch z pera Ľubomíra Konečného dominuje viacrozmerná téma lásky, a to vo viacerých rovinách, ale s jasnou a čistou optikou.

Čítať celý článok...
 
Neznámi

Neznami

NEZNÁMI sú jednou z najdlhšie pôsobiacich slovenských country skupín a počas svojho pôsobenia získali niekoľko prestížnych ocenení a kapela a jej členovia spolupracovali aj s rôznymi umelcami napr. Willie Jones(USA), Henrich Novák, Peter Szabados ,Michal Kováč, Bystrík, Allan Mikušek, Jonathan Mannes(USA). V uplynulých rokoch účinkovali v programe mnohých festivalov na Slovensku (napr. FestDobréBohunice, CountryFest ROZMARÍN v Terchovej, DOBROFEST, Lodenica, Dudinská stopa, Festival Mlyn, Drotária... ), v Českej republike (Starý Dobrý Western , Muzikantské Žně , Jamboree Strakonice , Medzinárodná PORTA (Ústí nad Labem, Babí Léto na Kyselce, Stodola Michala Tučného-Hoštice...) v Poľsku ( Piknik Country Folk Mragowo, Dabrowa Gornicza ,Sczawnicza). Odohrali aj množstvo iných vystúpení na rôznych spoločenských akciách ako country bály, mestské a obecné slávnosti, eventy.

 

Čítať celý článok...
 
Allan Mikušek

Allan MikusekHviezda slovenskej country hudby, Allan Mikušek, je vďaka svojím príjemným pesničkám s nádychom country, obľúbeným spevákom niekoľkých generácií. Jeho nádherný hlas v interpretácii, či už vlastných slovenských, alebo prevzatých amerických country skladieb, je zárukou kvalitného umeleckého a zábavného (tanečného) programu. Vystupuje s kompletnou kapelou, alebo komornejšie sólovo. Sprevádza ho úplne nova mladá kapela  a aj jeho nové  pesničky s pripravovaného albumu.

 

Čítať celý článok...